AcasaPortalInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Anime - actiune
Joi Iul 29, 2010 11:54 am Scris de ♫ Pukkedy ♫

» Hey...^_^ >>♫♪ >> Pukkedy
Joi Iul 29, 2010 11:45 am Scris de ♫ Pukkedy ♫

» Sugestii
Vin Apr 17, 2009 9:35 am Scris de Hazel

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:35 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Membrul preferat
Joi Apr 16, 2009 3:32 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:28 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:22 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Membrul preferat
Joi Apr 16, 2009 3:21 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Parere
Joi Apr 16, 2009 3:21 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Promoters
Anime Ranking Director web
Anime-XG Topsite Anime Vivid Colors: Anime Forum Top66 Statistici

Distribuiţi | 

Personaje preferate

In jos 
AutorMesaj
Hazel
Administrator
Administrator

Numarul mesajelor : 239
Varsta : 24
Localizare : In a boring and stupid world
Data de inscriere : 20/10/2008

MesajSubiect: Personaje preferate   Sam Ian 10, 2009 3:31 pm

Bun care este personajul vostru preferat ( sau personajele.)? Argumentati alegerrea in minim 2 randuri ca sa nu fie spam ^^

me:
personajele mele preferate ar fi urmatoarele:
Light: acest personaj m-a impresionat din prima clipa in care l-am vazut si trebie
sa recunosc ca el a fost motivul pentru acre am continuat sa ma uit la
anime.Cea ce imi place cel mai mult este faptul ca Light este prezentat
ca un adevart geniu plictisit de lumea din jurul lui. Dupa ce gaseste
carnetul acesta devine o obsesie pentru el si asa ajunge cel mai mare
criminal in serie intitulat Kira.
Mello: Imi place in mod special curajul acestui personaj si faptul ca nu se da il laturi
de la nimic chiar daca asta implica riscarea propriei vieti ^^.
Pe langa asta este si foarte dragut si imi place obsesia lui pentru ciocolata ( la fel ca mine x.x) XD

Talk.Smile.Dream.Love.Sick.Lie.Cry.Fall.Die

I never thought it was worth it
You know WAITING for youre LOVE
And then I felt youre KISS
I could wait FOREVER for this.

Yume
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 25
Localizare : Somewhere in Romania :)
Data de inscriere : 17/01/2009

MesajSubiect: Re: Personaje preferate   Dum Ian 25, 2009 2:18 am

Personaje preferate?WEll ce pot spune personajul meu preferat din acest anime a fost si va ramane L.De ce? Pentru ca este cel mai complex si interesant personaj din acest anime.Inteligenta sa este atat de imbatatoare,ador cum arata si parul lui este foarte sexy.Daca stau sa ma gandesc la asta ador totul la el incepand cu inteligenta si puterea sa extraordinara si rafinata de deductie si terminand la acea pozitite interesanta pe care si-o abordeaza.Parul sau este de asemenea foarte interesant.Ador gandurile si idealuri sale.Desi din cauza acestei minti geniale de care ca dovada ar fi putut ajunge asemenea lui Light Yagami acesta nu a facut-o pentru ca si-a indepartat acea negativitate din minte si a ramas doar cu acele idealuri clasice de justitie ce nu pun in pericol viata umana.Ador acest personaj,as putea spune ca este personajul meu preferat din anime-ul Death Note,si chiar este !! Totul pare atat de clar fiind privit din perspectiva lui L,si atat de logic.Mintea sa incepe sa imi dea fiori de fiecare data cand ii aud un gand.M-a impresionat extrem de mult acest personaj.Calmul cu care privea lucrurile ii accentua si mai tare comportamentul acela ultra atragator.He's very hot.
Well desi este foarte contradictoriu ceea ce voi spune un alt personaj pe care l-am adorat a fost Light Yagami,cunoscut si sub numele de Kira.De ce?Pentrui ca este de asemenea un tip extrem de inteligent ce se ascunde sub atatea lucrui.Ii ador ochii,privirea..parul.Tipul este foarte hot si inteligenta sa este chiar mai presus de frumusetea de care da dovada.A fost numit de atatea ori nebun din cauza lucrurilor pe care le facea,pentru ca ucidea pentru justitie.Poate avea nevoie de un phsiholog?Sau poate ca nu,poate ca era unul dintre acele personaje ce se regaseau singure.Nu!!kira a fost un geniu,iar idealurile sale erau cu adevarat diferite fata de a celorlalti insa nu erau imposibile de gandit.Acest fapt fiind dovedit chiar de persoanele ce i-au urmat ideeile.Nu pot spune ca sunt in totalitate de acord cu ceea ce facea Light dar nu pot spune nici ca ma impotriveam.Pentru ca inteligenta sa este admirabila si nu o pot trece cu vederea.Este un personaj super ce pe mine m-a impresionat enorm de mult numai prin existenta sa.
Un al 3 lea personaj preferat si cu asta incheind,este Near .Succesorul lui L,un tip atat de inteligent.Si nu pot spune tip daca reflectez asupra acestui lucru,acela este doar un copil.Unul foarte sweet si simpatic.Nu stiu cu ce sa incep..Imi plac atat de multe lucruri la near.Incepand cu parul sau superb si miscarea acea pe care o face inj urul parului sau miscandu-si mereu acea suvita.Il face atat de sexy si de atragator chiar daca este doar un copi ce inca "se joaca" cu jucariile sale.Mintea sa este atat de elaborata si duce la sfarsit ideeile lui L,somportamentul sau se aseamana foarte mult cu cel a lui L,l-am considerat intotdeauna un L in miniatura,o alta varianta.Nu stiu daca imbunatatita sau altfel decat cel dinainte insa o varianta stralucita ce mi-a captat atentia.
Cum acesta deduce toate acele lucruri..Un adult in corpul unui copil,asa ar putea fi descris acesta.Dar nu un adult oarecare,un geniu supranatural ale carui ideei sunt extraordinare.Admir foarte mult acest personaj ^^ >
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Personaje preferate
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poezii preferate sau Creatiile voastre!
» Fesuri,caciuli,palarii,basti crosetate (13)
» Filmele preferate-porti catre usa sufletului
» Inscrieri personaje
» Top 5 melodii preferate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Happy~Black :: Anime :: Death Note-
Mergi direct la: