AcasaPortalInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Anime - actiune
Joi Iul 29, 2010 11:54 am Scris de ♫ Pukkedy ♫

» Hey...^_^ >>♫♪ >> Pukkedy
Joi Iul 29, 2010 11:45 am Scris de ♫ Pukkedy ♫

» Sugestii
Vin Apr 17, 2009 9:35 am Scris de Hazel

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:35 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Membrul preferat
Joi Apr 16, 2009 3:32 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:28 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:22 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Membrul preferat
Joi Apr 16, 2009 3:21 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Parere
Joi Apr 16, 2009 3:21 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Promoters
Anime Ranking Director web
Anime-XG Topsite Anime Vivid Colors: Anime Forum Top66 Statistici

Distribuiţi | 

Prmul anime vazut

In jos 
AutorMesaj
steffygeo
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 23
Localizare : in vis
Data de inscriere : 11/01/2009

MesajSubiect: Prmul anime vazut   Vin Ian 16, 2009 7:55 pm

Care a fost primul anime vazut de tine?Spune si ceva despre el ca sa nu incalcam regulile!
Eu ma uitam la pokemon(fara sa stiu ca e anime).Ma-m uitat,mi-a placut si abia mai tarziu am aflat ca este anime si de atunci sunt fan anime.Voi cu ce anime ati inceput?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Candilay
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 24
Localizare : In a f*ck*ng stupid world
Data de inscriere : 15/01/2009

MesajSubiect: Re: Prmul anime vazut   Sam Ian 17, 2009 2:52 pm

Hmm..my first anime?Pai a fost Sailor Moon.Eram micuta cand l-am vazut,deci nu stiam ca este un anime sau ce e acela anime o.O,eram doar fascinata de poveste,grafica,coloana sonora si magia ce o transmitea.Cred ca aveam vreo 5-6 ani cand il urmaream pe TVR 1.Tin minte ca eram total nerabdatoare sa vad ce se intampla cu eroinele mele preferate si peste ce obstacole vor mai trece.Asta a fost primul anime in mod inconstient.

In mod constient a fost Inuyasha.O colega mi-a povestit despre toata faza asta cu anime-urile,eu doar stateam si o ascultam,desi nu intelegeam ce zice...eram fascinata.Dupa ce mi-a povestit si despre Inuyasha,seara mi-am adus aminte ca il da pe A+ si m-am apucat sa il urmaresc.Asa am intrat eu in lumea anime ^_^
Sus In jos
Yume
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 38
Varsta : 25
Localizare : Somewhere in Romania :)
Data de inscriere : 17/01/2009

MesajSubiect: Re: Prmul anime vazut   Sam Ian 17, 2009 5:42 pm

Well primul anime vazut la majoritatea a fost Silor Moon.
La mine nu a fost acesta.Eh well nu mai tin foarte bine minte care a fost cu siguranta primul meu anime insa stiu ca a fost ori Digimon or Dragon BallZ.
Oricum ar fi imi amintesc cat de mult mi-au placut aceste doua animeuri desi pe acea vreme le numeam niste simple desene dar acum stiu ca erau anime-uri.
Stiu ca dupa acestea doua a urmat Yu-gi-oh un alt anime pe care l-am adorat..cu timpul am inceput sa vad si altele...SI altele..Am vazut ceva bune anime-uri inainte sa aflu ce erau de fapt si le numeam simple desene
Oricum ar fi eu consider primul anime vazut acela care m-a impresionat cel mai tare primul iar acela a fost Shaman King,desi nu a fost deloc primul...Si nici pe atunci nu stiam ca este anime well acela m-a captivat apoi am aflat ce erau anime-urile si alte lucruri ^^
Sus In jos
Just_a_KiD
Global Moderator
Global Moderator

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 20/01/2009

MesajSubiect: Re: Prmul anime vazut   Joi Ian 22, 2009 9:17 pm

La mine primul anime vazut a fost la vrasta de 5-6 ani cam asa . Pokemon era , desi pe vremea aia nu stiam ca se numeste anime sau ca e facut de japonezi . Era difuzat parca pe Fox Kids(actualul Jetix) . Mie una mi-a placut Pokemon si nu ratam nici un episod cand eram mica , chiar si acum l-as viziona cu mare placere ^__^
Sus In jos
flower_of_hell
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 10/01/2009

MesajSubiect: Re: Prmul anime vazut   Vin Ian 23, 2009 4:48 pm

Din cate imi amintesc primul anime pe care l-am vazut a fost Sailor Moon... eram o copila fascinata de magie si lucrurile supranaturale...
Pentru vremurile de atunci anime-ul chiar a fost extraordinar... cel mai mult mi-au placut acele doua pisici vorbitoare..
erau atat de dragute:x
Sus In jos
Chappy
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 33
Varsta : 25
Data de inscriere : 11/01/2009

MesajSubiect: Re: Prmul anime vazut   Dum Ian 25, 2009 6:49 pm

primele vazute sunt..ca orice plod batut in bila: sailor moon si pokemon dar sa fim seriosi ca nimeni nu stia cuvantul anime pe atunci.dupa ele a mai fost si shaman king la care ma uitam cu tata dar inca nu stiam ca e anime.so tanaaa,prima data cand am aflat de "anime" ma uitam pe a+ la gravitation.mia placut la nebunie[did i ever tell ya i love,love,looove yaoi?:X]nu il ratam,dupa care am inceput sa caut si pe net si cam asa am inceput eu sa merg pe drumurile catre otaku xD
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prmul anime vazut   

Sus In jos

Prmul anime vazut
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alfabetul ~ Anime ~
» Inscrieri personaje