AcasaPortalInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Anime - actiune
Joi Iul 29, 2010 11:54 am Scris de ♫ Pukkedy ♫

» Hey...^_^ >>♫♪ >> Pukkedy
Joi Iul 29, 2010 11:45 am Scris de ♫ Pukkedy ♫

» Sugestii
Vin Apr 17, 2009 9:35 am Scris de Hazel

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:35 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Membrul preferat
Joi Apr 16, 2009 3:32 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:28 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Melodii preferate
Joi Apr 16, 2009 3:22 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Membrul preferat
Joi Apr 16, 2009 3:21 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

» Parere
Joi Apr 16, 2009 3:21 pm Scris de Egnirys Cimredopyh

Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Promoters
Anime Ranking Director web
Anime-XG Topsite Anime Vivid Colors: Anime Forum Top66 Statistici

Distribuiţi | 

Top cinci anime

In jos 
AutorMesaj
steffygeo
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 23
Localizare : in vis
Data de inscriere : 11/01/2009

MesajSubiect: Top cinci anime   Joi Ian 15, 2009 10:49 pm

Aici puneti cinci anime care va placut cel mai mult.
Eu prefer:
1.paradise kiss
2.gravitation
3.naruto
4.shugo chara
5.tokio mew mew
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
alexnico08
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 26
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 14/01/2009

MesajSubiect: Re: Top cinci anime   Vin Ian 16, 2009 8:45 am

My?Hmm :-?
1)Elf Lied
2)Inuyasha
3)Death Note
4)Full Metal Panic
5)Naruto

Edit by Daikei: nu ai voie sa folosesti culori....si btw...este "Elfen Lied" nu "Elf Lied"
Sus In jos
xoxSetsunaxox
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 17
Varsta : 24
Localizare : WonderLand

MesajSubiect: Re: Top cinci anime   Vin Ian 16, 2009 5:25 pm

@steffygeo:e TokYo Mew Mew
And my faves are:
1.Nana - e recent vizionat
2.Mermaid Melody - nu va chinuiti sa ma intrebati ce e ca nu este prea popular in Romania
3.Tokyo Mew Mew
4.Paradise Kiss
5.Honey and Clover
That's all ^ ^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://animeneko.forumotion.net
Candilay
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 25
Localizare : In a f*ck*ng stupid world
Data de inscriere : 15/01/2009

MesajSubiect: Re: Top cinci anime   Sam Ian 17, 2009 2:52 pm

1.D.Gray Man - Ramane unul dintre anime-urile mele favorite.Are tot ce imi trebuie mie adica poveste,actiune,coloana sonora si altele.De la primul episod am ramas O.O si nu m-am putut abtine sa nu continui,pur si simplu nu mi-a scapat din mana cum au facut altele.Mi-au placut foarte mult personajele,care desi erau total diferite,erau totusi atat de asemanatoare,plus ca se ajutau unii pe ceilalti cu orice.Whatever...anime-ul merita vazut ^_^.

2.Naruto - Mda..prima serie nu a fost cine stie ce pentru mine pentur ca au fost multe episoade de umplutura Neutral ceea ce mi s-a parut foarte stupid >_<.Oricum...Naturo Shippuuden trebuie sa recunosc ca e absolut super @_@,poate imi place mai mult decat primul pentru ca apar mai mult personajele mele preferate ^^.However povestea este una super din care putem invata cate ceva daca privesti dincolo de aparente ^^.

3.Special A - O comedie romantica la care am ras cu lacrimi o.O.M-am apucat de el printr-o simpla intamplare,in primele episoade nu e cine stie ce,doar ramai masca din cauza faptului ca personajele fac lucruri supranaturale.Mai incolo incepe sa te cuprinda febra KeixHikari or TadashixAkira,doua cupluri cu scantei,hai artificii :)).Mie mi-a placut extrem de mult,la sfarsit punandu-ma pe plans pentru ca s-a terminat,dar e no problem...ma apuc de manga care e on going @_@.

4.Full Moon wo Sagashite - Pff...anime-ul care m-a facut sa plang mereu.Povestea este trista,dar in acelasi timp si plina de speranta.Cu toate ca Mitsuki are cancer la corzile vocale,ea decide sa isi urmeze visul pentru a fi mai aproape de Eichi.Mi-a placut foarte mult ambitia ei si cum Meroko si Takuto au decis sa o ajute in ciuda faptului ca ei trebuiau sa ii i-a sufletul peste 1 an.Chiar am adorat sa privesc cum evolueaza relatia dintre Mitsuki si Takuto,desi intre ei mereu era Eichi.Oricum pana la urma se afla niste chestii socante pentru Mitsuki,dar ea trece cu brio,iar anime-ul se termina frumos.

5.Blood + - Un anime care l-am adorat inca de la primul episod.Cand am inceput sa vad din primul episod mi s-a parut extrem de ciudat si am vrut sa renunt,dar cand am vazut la sfarsit acel bloddy kiss am zis ca trebuie sa il vad pana la sfarsit si am facut bine,pentru ca nu am regretat.Povestea este destul de incurcata pentur ca Saya nu isi aduce aminte nimic din trecut,iar cand isi aduce incepe o confuzie destul de ciudata.La sfarsit era normal sa plang si eu putin avand in vedere ca nu a fost tocmai rosie situatia (nu-mi place roz,so...).Oricum...mi-ar fi placut sa mai existe o continuare ^_^.
Sus In jos
Yume
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 38
Localizare : Somewhere in Romania :)
Data de inscriere : 17/01/2009

MesajSubiect: Re: Top cinci anime   Sam Ian 17, 2009 5:31 pm

Well my top 5 favorite animes...Ce pot spune ... Hmmm o sa incep cu o noua lista ^^
1. Vampire Knight
pe primul loc se afla evident vampire knight,pentru ca este unul dintre cele mai captivante anime-uri pe care le-am urmarit vreodata.Tot ce are in compozitita sa cuvantul de vampir ma fascineaza pur si simplu.Personajele mi se par foarte hot,baietii din acest anime fiind extraordinari.Fiecare personaj are un caracter si un rol special in acest anime si niciunul nu este inlaturat.Am adorat in special a doua serie din acest anime si anume Vampire Knight Guilty pentru ca a fost absolut splendid ^^
2. Death Note
In acest moment,I mean in aceasta secunda :)) pe cel de-al doilea loc este pozitionat anime-ul Death Note,acel dramatic si psihologic anime-u ce te cuprinde prin fiecare episod detaliat foarte interesant.Fiecare personaj are o aura speciala ce te infioara sau te faci sa stralucesti de iubire fata de acestia.Ador multe personaje din acest anime,ador psijologia si joaca de-a detectivii in acest animme.Ideeile diferite despre lume si despre justitie ma fascineaza,iar acel carnet al mortii,ei bine mi se pare o idee mai mult decat geniala.Este poate unul dintre cele mai bune anime-uri realizate vreodata
3. Hell Girl
Imi place foarte mult anime-ul Hell Girl pentru ca are acel ceva ce te face sa vezi din ce in ce mai multe episoade.Varietatea episoadelor este captivanta iar grafica este una dintre cele mai bune pe care le-am intalnit vreodata.Povestea mi se pare mai mult decat geniala pentru ca nu se rezuma la un singur lucru,o singura poveste ce este urmata in toate episoadele anime-ului ci mereu avand un lucru nou adaugat in fiecare episod...Atatea sentimente ciudate amestecate intre aceste personaje fascinante.Well imi place extrem de mult
4 . Naruto
Ei bine imi place acest anime datorita varietatii lui.A complexitatii personajelor si a multitudinii episoadelor care te captiveaza cu fiecare miscare.Cum am mai spus grafica nu este chiar cea mai buna insa este considerabila si interesanta.Fiecare personaj conduce catre un pasaj secret ce se dovedeste a fi un labirint de ideei si noi mistere fiecare avand o poveste si o semnificatie speciala.Aceasta varietate este poate unul dintre lucrurile pe care le ador cel mai mult la acest anime.Si povestea este captivanta,a fi ninja mi se pare un lucru mai presus chiar si ca a fi samurai.E very cool anime-ul.
5. HellSing
In acest moment pe cel de-al 5 lea loc,si ultimul se afla animeul hellsing...Nu am vazut inca toate episoadele din acest anime,pentru ca inca nu am avut timp insa o sa le vad pentru ca anime-ul este genial.Mi se pare unul foarte interesant ce duce spre anumite ganduri intunecate asupra perversitatii.Pentru ca totul se rezuma la vampiri si sange si totul devine un amestec de sange si intuneric ce da nastere unei perversiuni si dorinte de putere extraordinara.Acest anime mi-a captat atentia foarte mult ^^

Well acesta este totpul meu momentan de 5 favorites anime ^^
Sus In jos
Flo
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 16/01/2009

MesajSubiect: Re: Top cinci anime   Dum Ian 18, 2009 12:53 pm

Pai la mine locu 1 e ocupat de muuulte anime-uri
1.Pokemon,Digimon,Naruto,Shaman King,Yu-Gi-Oh,Beyblade,DBZ,Captain Tsubasa:))
2.D.I.C.E
3.Kyoro-Chan (desi imi plc la fel de mult ca D.I.C.E)
4.Sonic X
5.OBAN Star Racers/Duel Masters
Ps:toate imi plac la fel de mult dar unele nu le-am mai vazut de mult si deaia au locuri mai joase
Sus In jos
Just_a_KiD
Global Moderator
Global Moderator

Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 20/01/2009

MesajSubiect: Re: Top cinci anime   Joi Ian 22, 2009 9:16 pm

La mine e asa:
1) Kaleido Star - e primul anime vazut de mine si m-a impresionat foarte mult . Pur si simplu il ador , pentru mine e perfect
2)Bleach - imi place foarte mult si ideea animeului e interesanta
3)Full metal alchemist - comedie , drama , aventura..tot ce trebuie , ador acest anime
4)Elfen Lied - am vazut tot animeul si mi-a placut la nebunie , as vrea sa mai apara o noua serie !!
5)Hell Girl- pur si simplu acest anime e superb...si e original !
Sus In jos
Chappy
Loveless
Loveless

Numarul mesajelor : 33

MesajSubiect: Re: Top cinci anime   Sam Ian 24, 2009 12:19 pm

mine:
1.Bleach-desi unele fillere sunt boring are o poveste reusita si coloana sonora foarte buna,grafica la fel si eu sincer mas uita toata ziua la el
2.Clannad-drama,comedie,romance,le are pe toate.e o poveste foarte frumoasa cu personaje grozave cu probleme dar si cu momente de bucurie.acum astept urmatorul episod din after story:X
3.jigoku shoujo-desi in prima serie pe la jumatate nu se intampla nimic nou,aceeasi poveste,"eu intru pe site,scriu numele,te trimit in iad" e un anime bun,iar urmatoarele doua serii compenseaza orice greseala sar fi facut in prima.
4.d. gray man-e super animeul dar mias dori mai mult din el,chiar vreau sa ma apuc de manga desi nici la ea momentan nu am auzit noutati.are o grafica buna si personajele sunt foarte bine conturate,e o poveste interesanta de urmarit.
5.yu gi oh!gx-e si usor de "digerat"si amuzant.nu lam vazut niciodata de la cap la coada dar ma ocup si de asta acum.this anime never gets old or annoying:X
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Top cinci anime   

Sus In jos

Top cinci anime
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Happy~Black :: Anime/Manga General :: Anime-
Mergi direct la: